Telefon Numaramız

(0312) 326 65 65

Adresimiz

Etlik Ayvalı Cd. 113,Keçiören/Ankara

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon  istenmeyen kıl köklerinin tahrip edilmesi işlemidir. Işın dalgalarının kılköklerinde hasara neden olması, tüylerin dökülmesi sağlanır. Tüylerden kurtulmanın birçokyöntemi bulunsa da, en ağrısız ve kolay yöntemi, lazer epilasyondur.Alexandrite lazer: Güçlendirilen ışık demetinin Alexandrite (Aleksandrayt olarak okunur) adıverilen bir kristalden geçmesi sağlanarak oluşturulması nedeni ile adını alan bu lazerler, lazerepilasyon cihazlarında 755 nanometre dalga boyuna sahiptirler. Uygulama gücüne, Uygulamahızına, Uygulama yapılan daha büyük alan boyutu, uygulama kolaylığı ve ağrı oranı daha azolan Alexandrite lazerler, sonuçları açısından ülkemizde tercih edilen lazer epilasyonteknolojilerinden birisi olmuştur.

Lazer epilasyon uygulaması ağrılı, acılı bir işlem midir?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için çoğu kişinin başvurduğu lazer yöntemi günümüzde giderek yaygınlaşmaya başlamıştır. Güvenilir ve hijyen kurallarına uygun lazer epilasyon merkezlerinde, ağrısız şekilde tüylerinizden tamamen kurtulabilirsiniz. Lazer epilasyonda kullanılan son teknolojik aletler, ağrıya neden olmamaktadır. Lazer epilasyonun ağrılı geçip geçmemesi, kişinin acı eşiğiyle de alakalı bir durumdur.

Lazer epilasyon sonrası tüyler tekrar çıkar mı ?

Vücudumuzun tamamında yaklaşık olarak beş yüz bin adet tüy (veya kıl) bulunmaktadır. Butüyler, bulundukları bölgeye göre farklı uzunlukta, farklı sıklıkta, farklı kalınlıkta, farklırenklerde oldukları gibi farklı yaşam döngülerine sahiptirler. Örnek olarak; kaşlarımız vekirpiklerimiz çok fazla uzamazken, saçımız çok fazla uzayabilir veya sakalımız çok hızlıuzayabilir. Saçlarımız yoğun olarak dökülebilirken kaşlarımızın dökülmesi çok yoğun değildir.Bazı tüylerimizin rengi koyu ve kalın iken, bazı tüylerimiz açık renkli ve ince olabilir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılır?

Lazer epilasyon seans sayısı uygulama yapılacak alana göre değişiklik göstermektedir.Örneğin koltuk altı, bacak bölgesi, genital bölge gibi daha önceden kılların alındığı bölgelerde kılların tamamen yok olması için ortalama 5-6 seans yeterli olabilir. Ama kol bölgesi gibi ince tüy yapısına sahip bir bölge için seans sayısı biraz daha fazla olabilir ve yüz bölgesine lazer epilasyon yaptırmak isteyenler bu bölgenin vücudumuzun diğer bölgelerine göre hormonlara karşı daha duyarlı olduğunu ve bu sebeple lazer epilasyon seanslarının uygulama sıklığı farklı olacağını unutmamalıdır. Bu yüzden yüz bölgesi için kesin bir seans sayısı vermek aslında çokta doğru bir bilgi olmayacaktır. 15 seansa kadar çıkabilen yüz lazer epilasyon yine kıl yapısından dolayı seans sayıları fazladır.